“ChatGPT” endi barcha foydalanuchilar uchun bepul bo‘ldi
“OpenAI” “ChatGPT” qidiruv tizimini barcha foydalanuvchilar uchun ochiq qildi. Bu haqda kompaniya “X” ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida ma’lum qildi.
“ChatGPT»da qidiruv endi barcha uchun mavjud, ro‘yxatdan o‘tish shart emas,” — deyiladi kompaniya xabarida.
“The Verge” xabariga ko‘ra, yangi funksiya bilan “ChatGPT” chat-boti internetdan ma’lumot izlashi va foydalanuvchiga javobni shakllantirishda foydalangan manbalar ro‘yxatini taqdim etishi mumkin bo‘ladi.
Qayd etilishicha, kompaniya “ChatGPT Plus” pulli versiyasini qoldiradi va u orqali daromad olishni davom ettirishadi.
“OpenAI” o‘zining ilk qidiruv tizimini 2024-yil oktabr oyida ishga tushirdi. Dastlab u faqat pullik foydalanuvchilarga taqdim etilgan bo‘lsa-da, dekabr oyiga kelib barcha ro‘yxatdan o‘tgan “ChatGPT” foydalanuvchilari uchun ham foydalanish imkoniyati yaratildi.
“OpenAI” kompaniyasi o‘z qidiruv tizimini “Google” va “Bing»ga raqobatchi qilishni maqsad qilgan.
Guy Kawasaki: The Art of Start — Har bir startaper uchun muhim yo‘riqnoma
So‘nggi uch oyda xalqaro IT-sertifikatlar uchun kompensatsiya olishga arizalar soni sezilarli oshdi
FAI va kpi.com Saudiya Arabistoni va Markaziy Osiyoda biznes boshqaruvini inqilobiy tarzda o‘zgartirish uchun hamkorlik qiladi

ChatGPT is now free for all users
OpenAI has made its ChatGPT search engine available to all users, the company announced on its X social network page.
“Search on ChatGPT is now available to everyone, no registration required,” the company said in a statement.
According to The Verge, the new feature will allow the ChatGPT chatbot to search the internet for information and provide the user with a list of sources it used to formulate an answer.
It is noted that the company will leave the paid version of “ChatGPT Plus” and continue to generate revenue through it.
OpenAI launched its first search engine in October 2024. Initially, it was only available to paid users, but by December it was available to all registered ChatGPT users.